نحوه بو دادن نخودچی:

نخود بو داده یا نخود برشته یکی از بهترین تنقلاتی است که در منزل می توان تهیه کرد نخود از حبوبات بسیار مفید و پر ویتامین است نخود برای پوست و مو مفید است و  حاوی بسیار یاز ویتامین ها و املاح ضروری برای بدن است. نخود در برخی غذاهای ایرانی استفاده می شود ولی فقط در برخی غذاها کاربرد دارد و به مقدار کمی در ماه مورد استفاده هر فرد قرار می گیرد. نخود به شکل فرآوری شده و بوداده شده عرضه می شود و به آن نخودچی می گویند نخودچی را بیشتر با انواع ادویه و نمک مزه دار می کنند و مورد استفاده قرار می دهند اما تهیه نخود برشته در منزل با نخودچی متفاوت است . نخود برشته طعم و مزه ای متفاوت با نخودچی دارد هر چند که ساختار آنها یکی است اما بهتر است به عنوان میان وعده برای خانواده خصوصا کودکان نخود برشته را به روش خانگی تهیه کنید.


نخودچی شور 450 گرمی برتر

نخود را به خوبی بپزید می توانید از کنسرو نخود پخته استفاده کنید.بعد از پخته شدن نخود آن را کاملا آبکشی کنی.

کف سینی فر را فویل آلومینیومی بکشید. نخودهای پخته و آب کشیده را روی سینی پهن کنید. روغن زیتون یا هر نوع روغن مایع دیگری را روی نخودها بریزید.نمک و فلفل را اضافه کنید و نخودها را با روغن و نمک و فلفل مخلوط نمایید. فر را از قبل با درجه 220 درجه سانتی گراد گرم کنید. سینی فر را در طبقه وسط به مدت 10 دقیقه قرار دهید تا نخودها تُست شوند.

نخودهای تُست شده را در ظرف سرو بریزید. کمی صبر کنید تا نخود برشته ها سرد شوند و سپس میل کنید. می توانید نخود برشته را در دمای محیط نگه دارید تا کاملا سرد شود ولی نخود برشته گرم طعم دلچسب تری دارد.نخود برشته که طعم عالی دارد و بسیار مفید است را می توانید برای میان وعده و عصرانه سرو کنید.هر 1/4 پیمانه نخود برشته 120 کالری دارد و میان وعده مناسبی است.